Jutri, 8. marca, Muzej Velenje ob mednarodnem dnevu žena že tradicionalno vabi vse ženske na brezplačen ogled razstav na Velenjskem gradu in v Muzeju usnjarstva na Slovenskem. Dan odprtih vrat bo na Velenjskem gradu potekal med 10. in 17. uro, v Muzeju usnjarstva na Slovenskem v Šoštanju pa med 9. in 17. uro.
Prav tako jutri, 8. marca, bodo ob 18. uri na Velenjskem gradu pripravili odprtje razstave in glasbeni dogodek z naslovom »Melodije cvetja«. Avtorica razstave Olga Ulokina, sicer profesorica na velenjski glasbeni šoli, je za ustvarjanje slik uporabila zanimivo tehniko šivanja s svilenimi trakovi s pomočjo katere cvetovi na slikah dobivajo tridimenzionalno podobo. Odprtje razstave bo pospremljeno z melodijami pomladi, cvetja in ljubezni. Nastopili bodo Inga Ulokina – violina, Marina Igritskaya – sopran, Jona Zamrnik – oboa, Sekstet ANIMA VITA in Olga Ulokina – klavir.
V soboto, 12. marca, Muzej Velenje ob 10. uri vabi v Galerijo F-bunker na odprtje razstave 16 mladih slovenskih fotografov z mladinskega svetovnega bienala 2021 v Belgiji. Razstava državne kolekcije fotografij mladih v starosti do 16 let je konec leta 2021 na Svetovnem mladinskem bienalu v Belgiji dosegla izjemen uspeh: skupinsko bronasto medaljo in eno posamično srebrno medaljo. Z nagrajenimi fotografijami se bo predstavilo šestnajst mladih fotografov. Na dogodku bo spregovoril in mladim fotografom podelil nagrade predsednik Fotografske zveze Slovenije. Omenjena razstava je že druga, ki jo Galerija F-bunker pripravlja v sodelovanju s fotografsko revijo Digitalna kamera.
Muzej Velenje je ob letošnji 65. obletnici delovanja pripravil novo občasno razstavo. Razstava, ki nosi naslov »65 stvari, ki jih morate vedeti o Muzeju Velenje« je na ogled v Podhodu Pošta. Z bogatim slikovnim gradivom je predstavljena raznolika in obsežna dejavnost muzeja v Šaleški dolini in je prva izmed številnih obeležitev letošnje obletnice delovanja muzeja. Avtorji razstave so sodelavci Muzeja Velenje, uredila pa jo je Andželina Jukić.
Prijazno povabljeni v Muzej Velenje!